17 Mayıs 2013 Cuma

Uçurtma Avcısı - Khaled Hoseini'' Yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. O da hırsızlıktır. Onun dışında bütün günahlar hırsızlığın çeşitlemesidir.Bir insanı öldürdüğün zaman bir yaşamı çalmış olursun, dedi baba. Karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı çalmış olursun. Yalan söylediğinde birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun. ''Bir süre önce okudum Khaled Hosseini 'in bu kitabını. İyiki okumuşum, beni bazı gerçeklerin farkına varmamı sağladı bu kitap. Vicdanınız ve duygularınızın doruklarına ulaşmanızı sağlayan bu kitap, insanı Afganistan' a, monarşinin son yıllarına götüyor. Taliban vahşetini ve insanların din adı altında neler yapabileceğini gözler önüne seriyor. 

Uçurtma avcısı, kitabın ilk sayfasını çevirdikten sonra ikincisini de çevirmeniz için sizi zorlayacak. Okunulması gereken, bir başyapıt...

1 yorum :

  1. Kitabını okuduktan çokça sonra filmini de izledim. her ne kadar aynı havayı yakalayamamış olsam da çok güzel ve etkileyiciydi. kitapsa dediğiniz gibi kesinlikle "okunulması gereken bir başyapıt."

    YanıtlaSil